Підпишіться на розсилку та отримуйте свіжі новини та акції нашого магазину.
Ні для кого не секрет, що екран є найбільшою та вразливою частиною смартфона. Не важливо, чи користуєтеся ви топовим гаджетом від провідного бренду або бюджетним телефоном за пару тисяч гривень, всіх власників об'єднує одне – бажання вберегти дисплей свого девайсу від механічних пошкоджень та довше зберегти його естетичний вигляд.
На сьогоднішній день виробники мобільних аксесуарів пропонують два рішення, які дозволяють тією чи іншою мірою захистити крихку поверхню від дефектів – негарних тріщин, сколів, потертостей чи подряпин, що виникають внаслідок необережності чи недбалості власника. Йдеться про спеціальні захисні плівки та скло, які допомагають вберегти екран не тільки від пошкоджень, а й від бруду.
Раніше, до появи захисного скла, поклейка плівки вважалася найефективнішим способом захисту дисплея. Однак швидко стало зрозуміло, що від серйозніших ушкоджень вона не захистить. На відміну від тонкої плівки, тверде і щільне скло надійно захищає сенсорний екран від появи подряпин, тріщин і сколів, а також має низку інших переваг:
- не впливає на чутливість детектора;
- має повну прозорість;
- не псує кольоропередачу та чіткість зображення;
- легко клеїться, не утворюючи бульбашок повітря;
- складається з кількох шарів (багатошарова структура);
- відповідає розмірам сенсорного екрана;
- не залишає слідів після видалення;
- не потребує особливих навичок для поклейки на екран;
- при правильній поклейці абсолютно непомітно на дисплеї;
- щільно та надійно прилягає до поверхні екрану;
- не розсипається на уламки при ударі;
- не виблискує при яскравому світлі.
За останні роки дизайн дисплеїв сильно змінився - зі звичайних плоских він став витонченішим, з округлими плавними гранями. Для захисту таких екранів виробникам захисного скла довелося крім стандартних (2D і 2,5D) розробляти новіші та вдосконалені моделі, які змогли б забезпечити їм надійний захист. Так серед представлених на ринку скла з'явилися аксесуари з маркуванням 3D, 4D і 5D.
2D. Являє собою прямокутне скло з рівними, необробленими гранями, що упираються в корпус або втоплені в нього. Використовується для телефонів із прямими дисплеями.
2,5D. З розвитком виробництва смартфонів із сенсорними екранами з'явилися 2,5D-скла, що відрізняються від 2D-моделей більш естетичними округленими краями. Також використовуються для покриття звичайних, плоских дисплеїв.
3D. Розроблено спеціально для заокруглених дисплеїв нових смартфонів. Такий тип скла повторює конструкцію та вигини передньої панелі та повністю закриває екран.
4 і 5D. Єдина їхня відмінність від 3D-моделей – збільшена міцність скла та вигин, завдяки якому вони повторюють форму екрану і практично не відчуваються тактильно.
НА ЗАМІТКУ! Крім 5 видів самого захисного скла існують також 3 різновиди клейової основи, за допомогою якої вони фіксуються на дисплеї:
Full Glue – клейова основа нанесена по всій поверхні, забезпечуючи максимальну щільність прилягання скла до дисплея та ідеальну чутливість сенсора;
Full Screen – клейова основа нанесена тільки по краях, при цьому скло має високу чутливість;
Рамкове скло – має кольорову непрозору рамку та шар клею по периметру скла.